Infrasauna DeLuxe 2200 Carbon - BT

Kód: 642200KC - BT
Neohodnoceno
Výrobce: HEALTHLAND
26 990 Kč
Vyprodáno

Infrasauna pro dvě osoby se sedmi karbonovými topidly a podlahovým topením zdarma a barevnou terapií. Jednoduchá montáž, doprava zdarma.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Infrasauny jsou zcela bezpečná zařízení, jejichž záření nemá nic společného s UV zářením ani se zářením nukleárním. Infračervené (jinak také nazývané tepelné) záření – je záření o vlnové délce větší, než je vlnová délka viditelného světla. Infračervené paprsky tedy nevidíme, ale vnímáme je jako teplo. Jedná se o podobný princip, jako když Slunce ohřívá Zemi. Toto „zářící teplo“, zahřívá tělesa přímo, aniž by docházelo k zahřívání okolního vzduchu

„Saunování“ v infračervené kabině je založeno na principu emise infračerveného záření speciálními karbonovými a keramickými zářiči, které si nechal patentovat dr. Tadaschi Ishikawa v Japonsku již v roce 1965. Toto infračervené záření prohřeje tělo hluboko do svalové tkáně a k intenzivnímu pocení tak dochází již při teplotě okolo 50 °C v prostředí, které nezatěžuje organismus. Po celou dobu pobytu v kabině dýcháte vzduch o teplotě 20 až 55 °C, protože 80–90 % vyzařovaného tepla vstřebá vaše tělo a jen zbytek se rozptýlí do prostoru kabiny. To je zásadní rozdíl mezi klasickou saunou a infrasaunou.

Infrasauna je integrované, multifunkční a luxusní zařízení pro léčbu i relaxaci, která společně se saunou zahrnuje v sobě též výhody sluneční lázně. Infračervený paprsek je jejím hlavním zdrojem energie. Vlnová délka infračerveného paprsku je 5,6 – 15 µm a je tělem nejlépe absorbována. Infračervený paprsek může proniknout 40 mm hluboko do lidské kůže, tím dochází k resonanci buněčných tkání v těle, zrychlení krevního oběhu a odstranění nečistot z těla. Proto má sauna velmi dobrý vliv na zdraví. Infrasauny s carbonovým topidlem vyzařují infračervený paprsek v širším spektru než infrasauny s keramickým topidlem. Infrasauny jsou vhodné pro osoby, které se léčí s krevním tlakem, nebo těžce snášejí vysokou teplotu v klasické sauně.

Infrasauna funguje díky infračervenému záření, které prohřeje tělo hluboko do svalové tkáně. K intenzivnímu pocení dochází tak již při teplotě okolo 50°C, ale po celou dobu pobytu v kabině dýcháte vzduch okolo 20°C až 55°C (naopak ve finské sauně okolo 100°C), protože 80–90 % vyzařovaného tepla vstřebá vaše tělo a jen malá část se rozptýlí do prostoru kabiny.

Protože se pracuje s vyzařovaným teplé, které je ve velké míře pohlceno vašim tělem, je infrasauna i šetrnější pro vaši peněženku, protože celkově spotřebuje infrasauna méně energie než např. finská sauna.

Barevná terapie je elektronicky řízená terapie skládající se ze 7 základních barevných kompozic. Tyto kompozice aktivují smyslové buňky zklidňující kůži, podporující krevní oběh, nebo zmírňující tlak na nervovou soustavu.
Barevná terapie má blahodárný vliv na vaši fyzickou a duševní rovnováhu. V lékařství se barevná světla uplatňují již delší dobu právě pro zklidňující účinky.

Účinky barev:

  • Červená barva zrychluje krevní oběh, transformuje duševní depresi v optimismus.
  • Modrá barva podporuje vstřebávání bílkovin a kolagenu, posiluje kožní buňky, zklidňuje nervy a uvolňuje tělo.
  • Žlutá barva podporuje buňky s okysličovací schopností, aktivuje mikro-cirkulaci, regeneraci kůže atd.
  • Zelená barva blahodárně reguluje funkci buněčných žláz, pomáhá při akné atd.

Parametry:
Počet osob: 2
Výkon: 1905 W / podlahové topení
Počet topidel: 7
Topná tělesa: Karbonová
Vlnová délka: 5,6-15 um
Digitální ovládací panel: ANO vnitřní
Barevná terapie: ANO
Osvětlení: ANO vnitřní LED osvětlení
Rádio: MP3/AM/FM/USB/SD/Bluetooth
Příprava pro MP5: ANO
Ionizátor: ANO
Podlahové topení: ANO
Polička na nápoje: ANO
Teplotní senzor: ANO
Střešní ventilace: ANO
Dveře: Celoskleněné bezrámové
Dřevo: Kanadský jedlovec
Tloušťka zdi: 50 mm
Šířka venkovní: 1200mm
Výška venkovní: 1900mm
Délka venkovní: 1050mm
Hmotnost: 110 kg
Záruka: 3 roky

Posíláme na paletě zabalené do dvou kartónových krabic.

Součástí dodávky je podlahové topení, 2x ručník, 2x vonná esence - vše zdarma.

Video montáže sauny

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: